Pro turisty, cyklisty a běžkaře

Turistika

— PUSTEVNY—

Na vrchol Pusteven se můžete vydat buď po značené turistické trase nebo využít lanovku, která vám vyveze mj.i vaše kola. Obě varianty jsou v docházkové vzdálenosti od našeho penzionu. Na Pustevnách se nachází nejznámější stavby architekta Jurkoviče chata Libušín a Maměnka a dokonce se uvnitř můžete i občerstvit. Nedaleko na vrcholu Tanečnica se nachází oblíbená Stezka Valaška, která nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu Beskyd a Podbeskydí. Během zimních měsíců se můžete každoročně kochat ledovými sochami. 

Můžete si zde užívat kilometry upravovaných běžeckých tratí v rámci běžeckého areálu Pustevny.

Z Pusteven můžete sjet na zapůjčených koloběžkách po Knížecí cestě, která je dlouhá 6km. V zimních měsících  lze tento sjezd absolvovat na sněhoběžkách.


— RADHOŠŤ —

Vrchol Radhošť se nachází v docházkové vzdálenosti od Pusteven. Cesta vede po vrstevnici a mezi Pustevnami a Radhoštěm stojí slavná socha slovanského boha slunce, hojnosti a úrody Radegasta.

Na Radhošti se nachází historicky významná kaple Cyrila a Metoděje, jenž patří mezi nejvýše položené církevní stavby u nás.


— JAVORNÍK —

Vrchol Javorník je dalším vrcholem, který si turista v Beskydech nemůže nechat ujít. Na vrcholu je horská chata s hospůdkou, která je otevřená celoročně a dřevěná rozhledna, ze které jsou nádherné výhledy do okolí.

Můžete svou trasu začít přímo od penzionu nebo autobusem či autem si cestu zkrátit a zaparkovat např.u Skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm na Horečkách. A vyrazit buď pěšky nebo na kole, pěší trasa má asi 3,5km.


— LYSÁ HORA —

Lysá hora sice není v bezprostřední blízkosti Trojanovic, nicméně se jedná o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který je cílem mnoha turistů. Jedná se sice o náročnější trasu, nicméně i tak se Lysá hora těší velké oblibě. Oceněním za zdolání vrcholu jsou výhledy nejen na celé široké okolí Beskyd, ale při dobré viditelnosti lze pozorovat i vrcholky Malé Fatry a Tater. I na tento vrchol lze dojet na kole.


Sport

— LYŽOVÁNÍ, BĚŽKY A CYKLISTIKA —

Beskydy nabízí možnosti vyžití pro nadšené sportovce, ať už se jedná o kilometry běžkařských tratí na Pustevnách v zimních měsících, kdy při příznivých sněhových podmínkách lze přímo od penzionu jet na běžkách. Tak o velké množství cyklotras pro milovníky cyklistiky. Za sjezdovým lyžováním budete muset pár kilometrů popojet autem, nejoblíbenější jsou lyžařská střediska Rališka na Bečvách, Bílá, ski Malenovice atd Celoročně jsou Beskydy rájem turistů. Doporučíme Vám trasy kde jsou krásné nezapomenutelné výhledy nebo kde nepotkáte ani živáčka.

Za sportem a zábavou

Jen 2minuty chůze se nachází v lese největší horský lanový park Tarzanie. Svou odvahu a fyzickou zdatnost si můžete vyzkoušet na trasách o různých stupních obtížnosti.

V sousedství je tenisový kurt a adventure minigolf.

Osvěžit se nebo otužit se můžete v pár metrů vzdálené horské říčce Lomná. V letních měsících nabízí příjemné okoupání přehrada Větřkovice nebo koupaliště v okolních městech.

V městě Rožnov pod Radhoštěm můžete vyzkoušet únikovku Valašská pevnost, která je inspirována soutěží Pevnost Boyard.

Pro milovníky turistiky a poznávání je ideální výlet do:

  • Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
  • technické muzeum Tatry v Kopřivnici
  • historického městečka Štramberk
  • obce Hukvaldy kde je velká obora s volně pobíhající zvěří a romantickou zříceninou hradu Hukvaldy, která je třetí největší zříceninou v naší zemi

Penzion Na Lomné

— HLEDÁTE UBYTOVÁNÍ V BESKYDECH? —